TEST: Esoteric K-01XD na highfidelity.pl

18-12-2020

Na portalu highfidelity znajduje się bardzo dobry test odtwarzacza CD/SACD modelu K-01XD.

 

 

 

Potężna, aluminiowa obudowa, antywibracyjne nóżki i „luźna” górna ścianka z jednej strony, a z drugiej najnowsza wersja transportu SACD VRDS-Altas (tutaj w wersji 01), którego nie ma nikt inny, jak również dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy własnego pomysłu o nazwie Master Sound – to wszystko składa się na nadzwyczajny produkt.”

„…urządzenie pozwala na synchroniczny upsampling sygnału PCM z płyt i z wejść cyfrowych, albo do wyższej postaci PCM – w czterech krokach aż do 16 fs (705,6 kHz) – lub do DSD64. Możemy też wybrać jeden z trzech trybów konwersji PCM i trzech osobnych DSD. Zmienimy też jasność wyświetlacza, aktywujemy lub nie wyjścia analogowe i cyfrowe, a nawet ustalimy, czy analogowe wyjście XLR jest „okablowane” z godnie z normą DIN, czy po „amerykańsku”.

„Urządzenie wyposażone jest w cztery wejścia cyfrowe, dwa wyjścia i osobne wejście BNC dla zewnętrznego zegara taktującego 10 MHz.”

„SPORO LAT UPŁYNĘŁO OD MOMENTU, w którym urządzenie audio zaskoczyłoby mnie w równie mocny sposób, jak testowany odtwarzacz. Znałem produkty Esoterica od lat, słuchałem ich na niezliczonej liczbie wystaw, pokazach, kolekcjonuję jej płyty od samego początku – wydawać by się więc mogło, że to dźwięk mi znany, a przynajmniej znajomy. Okazało się, że nic o Esotericu nie wiedziałem.”

                                                                                                                                                                                                                                                                  Wojciech Pacuła

 

TEST Esoteric K-01XD na highfidelity

 

Powiązane produkty:

K-01XD
Esoteric

K-01XD

Odtwarzacz SACD