TEST: Trigon Exxact „Najlepszy Zakup” na Hi-Fi Classe

12-01-2021

Na portalu Hi-Fi Classe znajduje się bardzo dobry test zestawu firmy Trigon składający się ze wzmacniacza Exxact Integrated i odtwarzacz Exxact CD. Urządzenie zdobyły wyróżnienie „Najlepszy Zakup”

„Generalnie wzmacniacz pokazuje się z dobrej strony, ale prawdziwa jazda zaczyna się dopiero wtedy, gdy przełączymy się pokrętłem selektora źródeł z transmisji niezbalansowanej na zbalansowaną za pośrednictwem wejść XLR. Wtedy Exxact Integrated ożywia się znacznie, prezentując brzmienie o zdecydowanie większej swobodzie dynamicznej, a także przynamniej kilkukrotnie bardziej otwarty środek pasma, cechujący się do tego świetną plastyką i delikatną słodyczą.

 

 

Średnie tony ujmują soczystym, wręcz miodnym przekazem i świetną organizacją w pokazywaniu struktury poszczególnych dźwięków. Ujmując to w kilku słowach, można powiedzieć, że po przejściu z RCA na XLR, efekt jest uderzający. Doświadczamy bowiem nagłego otwarcia się dźwięku. Góra jest pełniejsza i lepiej akcentowana, a bas staje bardziej precyzyjny, mocny i masywny z bardzo wyraźnie poprowadzoną linią rytmiczną. Zresztą zakres niskich tonów jest jedną z najmocniejszych stron wzmacniacza Exxact Integrated. Bas w jego wykonaniu brzmi tak, jakby wzmacniacz dysponował nieograniczoną wydajnością prądową, zapuszczając się bardzo nisko i ze swobodą urządzeń klasy hi-end.”

„Ale największe wrażenie, zwłaszcza na audiofilach, zrobi ten wzmacniacz nie w basie, a w średnicy, która jest jakby żywcem wyjęta ze wzmacniaczy klasy AB, a nawet A! Pod tym względem, w swoim przedziale cenowym, Exxact Integrated jest klasą samą dla siebie. Jestem przekonany, że wielu osobom, nawet dobrze osłuchanym ze wzmacniaczami różnej maści, trudno uwierzyć na ucho, że Exxact Integrated jest wzmacniaczem klasy D.”

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Arkadiusz Ogrodnik

 

Czytaj więcej – Trigon Exxact na Hi-fi Classe  

 

 

Powiązane produkty:

Exxact Integrated Black/Silver
Trigon

Exxact Integrated Black/Silver

Zintegrowany wzmacniacz stereo