TEST: Audiosymptom i8 „NAJLEPSZY ZAKUP" na HiFi Class

29-11-2019

 

Na portalu HiFi Class znajduje się przychylny test kolumn podłogowych Audiosymptom i8.   

 

„ Ofertę Audiosymptom zaprezentowano podczas tegorocznej edycji Audio Video Show i ten moment można uznać za oficjalny debiut tej nowej marki, mogącej sporo namieszać na rynku za sprawą bardzo przyjaznej polityce cenowej. 

 

Jak podkreśla dystrybutor, atrakcyjne ceny tych kolumn są efektem nowego, dość rewolucyjnego podejścia do sprzedaży kolumn Audiosympton. Otóż dystrybutor zdecydował się pominąć tradycyjną sieć dilerską i sklepy audio-video, a kolumny marki Audiosymptom można zakupić wyłącznie za pośrednictwem internetu.

 

Dodatkową zachętą dla potencjalnego klienta ma być fakt, że otrzymaną standardowo 2-letnią gwarancję będzie można rozszerzyć (dzięki internetowej rejestracji produktu) o kolejne trzy lata, co łącznie ma dać pięć lat gwarancji na produkt i zostanie to potwierdzone przesłanym do klienta specjalnym certyfikatem.

Kolumny Audiosymptom, podobnie jak większość konstrukcji audio produkowane są w Chinach, ale sam projekt powstał w Polsce, zaś całość dopracował Manfred Diestertich, a więc człowiek odpowiadający obecnie za brzmienie kolumn znanej i cenionej marki Audio Physic. Na obecną chwilę oferta Audiosymptom obejmuje trzy modele – dwa podłogowych i8 oraz i6 oraz podstawkowej i6m, natomiast całość ma w najbliższym czasie uzupełnić jeszcze aktywna jednostka niskotonowa iSUB. Dziwi natomiast nieobecność kolumny centralnej, ale wydaje się, że producent szybko uzupełni katalog o tę niezbędną konstrukcję, pozwalającą stworzyć w oparciu o Audiosymptom pełnowartościową instalację kinową.

 

 

 

Solidność wykonania

Największe podłogowe kolumny pochodzące z oferty Audiosymptom imponują nie tylko gabarytami, ale również nowoczesną stylistyką i konstrukcją samych głośników. Obudowa choć wykonana jest z uwzględnieniem niewielkiego budżetu, sprawia wrażenie jakby pochodziła z kolumn ze znacznie wyższego przedziału cenowego. Okleina winylowa imitująca fornir występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz ciemnego orzecha.

Przednią i tylną ściankę odchylono do tyłu, sprawiając tym samym, że bryła kolumn prezentuje się atrakcyjniej niż typowa klasyczna prostopadłościenna skrzynia. Wewnątrz kolumn zastosowano solidną kratownicę usztywniającą rozciągającą się na jej całej wysokości, dzięki czemu stała się ona mniej podatna na rezonanse. Komórki wytworzone przez wewnętrzny system wzmocnień tłumione są wełną syntetyczną. Komorą o największej objętości, co oczywiste, zarezerwowana jest dla dwóch głośników nisko-średniotonowych, ale dla zwiększenia komfortu pracy głośnika wysokotonowego i jego idealnej izolacji od wpływu głośników nisko-średniotonowych, również i dla niego wyodrębniono niewielką, tłumioną komorę, dodatkowo usztywniającą górną część skrzynki, co ma szczególne znaczenie w przypadku redukcji rezonansów w tym obszarze.

Komora w której pracują obydwa głośniki nisko-średniotonowe wentylowana jest tunelem rezonansowym osobiście dostrajanym przez Manfreda Diesterticha. Układ bas-refleks nieprzypadkowo wyprowadzono z tyłu i to jeszcze dosyć nisko nad podłogą, ponieważ chodziło o jego maksymalne wykorzystanie, intensywnie wzmacniając pasmo basu, aby dorównać pozostałemu wysokoefektywnemu modułowi w zakresie średnio-wysokotonowym. Uwagę zwracają pięknie wykonane pojedyncze terminale wejściowe z którymi można się spotkać w przypadku znacznie droższych kolumn. Gniazda montowane są do równie estetycznego aluminiowego panelu z logo firmy, oznaczeniem modelu i najważniejszymi danymi technicznymi. Tuż za aluminiowym panelem zamontowano płytkę drukowaną z elementami zwrotnicy. Filtry nie są jakoś specjalnie skomplikowane – już na etapie projektu starano się zoptymalizować charakterystykę przetwarzania głośników, dostosowując je tym samym do pracy z filtrami o dosyć łagodnej charakterystyce, zwłaszcza jeśli chodzi o stożkowe głośniki nisko-średniotonowe.

 

PEŁNY TEST Audiosymptom i8 na portalu HiFi Class

Powiązane produkty:

i8 Walnut
Audiosymptom

i8 Walnut

Kolumny podłogowe
3 499,00 zł
i8 Black
Audiosymptom

i8 Black

Kolumny podłogowe
3 499,00 zł