TEST: Audiosymptom i6m. Premierowe monitory ze świetną przestrzenią - wstereo.pl

17-12-2019

Bardzo dobry test i6m na portalu wstereo.pl

 

TEST / AUDIOSYMPTOM i6m / Testowanie sprzętu, którego wcześnie jeszcze nikt nie miał okazji dobrze poznać, to zawsze ciekawe doświadczenie. Dlatego z zainteresowaniem usiadłem do posłuchania monitorów zupełnie nowej marki oferującej kolumny głośnikowe. Zastanawiałem się, czego można się spodziewać po głośnikach o bardzo charakterystycznej konstrukcji a przy okazji wycenionych bardzo, bardzo atrakcyjnie? Oto test Audiosymptom i6m.

 

 

Audiosymptom to zupełnie nowa marka na rynku audio, jej absolutna premiera odbyła się na wystawie Audio Video Show 2019. Założeniem firmy jest dostarczenie miłośnikom dobrego brzmienia dobrze zaprojektowanych, świetnie wyglądających i dobrze brzmiących kolumn głośnikowych, które jednocześnie będą bardzo atrakcyjnie wycenione. Tak atrakcyjnie, aby być konkurencją dla uznanych marek. 

Wszystkie kolumny zaprojektowano od początku, a udział w ich powstawaniu mieli między innymi ludzie pracujący dla Tannoya i Audio Physica, na przykład zwrotnice zbudował Manfred Diesterticha, jeden ze współzałożycieli AP. Właścicielem marki jest niemiecka firma NIA GmbH. Rynek polski jest pionierem w kwestii sprzedaży Audiosymptom, zajmie się nią firma EIC mająca duże doświadczenie w obrocie elektroniką. Docelowo marka Audiosymptom ma być obecna w całej Europie na podstawie umów logistycznych, również na amazon.com jak i ebay.com.  

Oferta jest prosta i przejrzysta – do sprzedaży trafiają właśnie dwa modele podłogowe: 2,5-drożny Audiosymptom i8 i nieco mniejszy, 2-drożny Audiosymptom i6; jest też model podstawkowy Audiosymptom i6m. Za kilka miesięcy pojawią się subwoofery aktywne, ich cechą charakterystyczną będzie możliwość podpięcia do wzmacniacza z wykorzystaniem gniazd głośnikowych. Do wyboru będą dwa modele z 10 i 12 calowymi głośnikami.

Kolumny Audiosymptom to połączenie wielu ciekawych i sprawdzonych od lat rozwiązań –  najbardziej rzuca się w oczy zastosowanie tubowego głośnika wysokotonowego. Poza tym głośniki są w charakterystyczny pochylone do tyłu, co zapewnia wyrównanie fazowe pracy przetworników i nadaje im rasowego wyglądu. Kolumny są przyjazne dla elektroniki – impedancja nominalna to 6 omów a czułość waha się od 90 dB (monitory) do 94 dB.

 

PEŁNY TEST Audiosymptom i6m na portalu wstereo.pl

 

 

Powiązane produkty:

i6m Black Cooper
Audiosymptom

i6m Black Cooper

Monitory głośnikowe
i6m Walnut Cooper
Audiosymptom

i6m Walnut Cooper

Monitory głośnikowe