TEST: Audiosymptom i6m „NAJLEPSZY ZAKUP" HiFi Class

24-02-2020

 

Bardzo dobrą ocenę i wyróżnienie „NAJLEPSZY ZAKUP", zdobyły kolumny monitory Audiosymptom i6m   

 

O marce Audiosymptom zrobiło się głośno od ostatniej edycji Audio Video Show gdzie te kolumny miały swoją premierę. 

To zupełnie nowa marka, powstała od podstaw, skierowana na budżetową półkę cenową, ale o niezwykle wysokim współczynniku jakości wykonania i dźwięku do ceny. Warto podkreślić, że uzyskanie tak okazyjnych cen tych kolumn jest efektem odważnego eksperymentu polegającemu na wyeliminowaniu jednego z ogniw łańcucha dystrybucji, a mianowicie sklepów stacjonarnych – obecnie kolumny marki Audiosymptom można kupić wyłącznie poprzez internet. Marża sklepowa jest dość wysoka w przypadku branży audio, więc ominięcie jej pozwoliło znacznie obniżyć cenę końcową tychże kolumn i tym samym uczynić je bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych klientów.

 

 

Test najbardziej okazałego modelu i8 (cena za parę 2.800 zł) zamieściliśmy już jakiś czas temu, a kolumny te podbiły nasze serca, gdyż w swojej kategorii cenowej należą do jednych z najlepszych na rynku.

 

Właścicielem marki jest firma E.I.C., która pokazuje, że ma wielkie aspiracje i plany rozwojowe związane z produktami Audiosymptom. Oprócz rynku polskiego planowana jest ekspansja na stronę inne kraje europejskie, kolumny będzie można nabyć za pośrednictwem innych popularnych sklepów internetowych o światowej renomie. Obecnie oferta nie jest zbyt duża, ale za to przejrzysta. Obejmuje dwa modele podłogowe i8 oraz i6, a także najmniejszą, podstawkową kolumnę i6m, która jest bohaterką niniejszego testu. Zestaw klasycznych kolumn uzupełnia aktywna jednostka niskotonowa o nazwie iSUB. Zaskakuje nieco brak głośnika centralnego, który byłby naturalnym uzupełnieniem zestawu kolumn w przypadku chęci stworzenia na ich podstawie pełnego systemu kina domowego. Ale wszystko przed nami i najprawdopodobniej niebawem rodzina kolumn Audiosymptom wzbogaci się o taką konstrukcję.

 

PEŁNY TEST Audiosymptom i6m na Hi-Fi Class 

Powiązane produkty:

i6m Black
Audiosymptom

i6m Black

Monitory głośnikowe
1 599,00 zł
i6m Walnut
Audiosymptom

i6m Walnut

Monitory głośnikowe
1 599,00 zł