PMC fact signature

08-06-2021

Czym jest fact.signature?

Innowatorzy i wizjonerzy nigdy nie są zadowoleni ze swoich produktów. Z każdym rokiem można zastosować w nich nowe technologie, materiały i procesy produkcyjne. Zawsze jest przestrzeń na ulepszenia. Nasz zespół ma otwarte podejście do projektowania głośników, często współpracując z najnowocześniejszymi firmami spoza świata audio. Pracowaliśmy nad wykorzystaniem dalszego potencjału, który dostrzeżono w najbardziej popularnych konstrukcjach z serii fact, fact.8 i fact.12, poprzez włączenie pomysłów z flagowego modelu fact fenestria. Rezultatem jest fact.8 signature i większy fact.12 signature: dwu i trójdrożne głośniki ATL™ o jeszcze większej muzykalności i przejrzystości.

Podczas projektowania flagowego modelu firmy, fact fenestrii, inżynierowie PMC przeprowadzili szeroko zakrojone badania pomiarowe i analizy drgań, w celu dokładnego zrozumienia wszystkich niemuzycznych źródeł wibracji w swoich prototypach. Badania te pozwoliły nam włączyć im do projektu przełomowe techniki pochłaniania i eliminacji drgań, redukując niepożądany rezonans w fact fenestrii i zapewniając, że konstrukcja reprodukuje wyłącznie muzykę bez nieporządanych wibracji i drgań.

Te szeroko zakrojone analizy, które zbadały negatywne wpływy wibracji na głośnik aż do poziomu komponentów znajdujących się wewnątrz i na zwrotnicy głośnika, stanowią również podstawę do zaprojektowania głośników fact signature. Badania wykazały że wibracje negatywnie wpływają na wydajność kondensatorów w układach audio, takich jak zwrotnice. Zarówno fact fenestria jak i nowa seria fact signature, zostały zbudowane w oparciu o wiodące na świecie brytyjskie kondensatory i niemieckie nieindukcyjne rezystory, zaprojektowane w taki sposób, aby wyeliminować negatywne efekty wewnętrznych mikrowibracji, tym samym wzmacniając muzykalność nowej zwrotnicy w kolumnach fact signature.fact.signature

Kolumna fact.8 signature opiera się na zrównoważonym, wciągającym dźwięku i realistycznym obrazowaniu oryginalnych głośników serii fact. Wynosi na wyższy poziom gotowość głośników fact do dokładnego odtwarzania wszystkich gatunków muzyki dzięki podwójnym przetwornikom basowym PMC, ATL™ i miękkiej kopułce w zakresie wysokich tonów, we współpracy z norweskimi specjalistami akustycznymi SEAS. W skrócie, jest to starannie zaprojektowany, stylowy głośnik, który zapewnia optymalną moc wyjściową dla średnich i dużych pomieszczeń z szerokim zakresem wzmocnienia, brzmiąc muzykalnie przy każdej głośności i bezbłędnie przekazując emocje i piękno występu muzycznego bez niepożądanego wzmocnienia lub wyolbrzymienia.

Bardziej rozległe pomieszczenia odsłuchowe mogą skorzystać z dodatkowego napędu oferowanego przez trójdrożne zestawy fact.12 signature, z dedykowanymi, ręcznie budowanymi średniotonowymi miękkimi kopułkami, najwyższej jakości przetwornikami basowymi, ATL™ i wysokiej klasy komponentami pochodzącymi z flagowego modelu PMC fact fenestria. Twój pokój zasługuje na wrodzoną zdolność tego głośnika do tworzenia poczucia skali bez najmniejszego wysiłku, projekcji i klarowności, z wokalami i instrumentami, które wiszą w jasno zdefiniowanej przestrzeni tak realistycznej, że można ich niemal dotknąć. Niezależnie od pożądanego poziomu wyjściowego, od cichego szeptu do poziomu, który czujesz, a nie słyszysz, fact.12 signature przyniesie ci magię w muzyce, bez niczego dodanego ani odjętego.Moc, wdzięk i muzykalność

Potrzeba nie lada umiejętności, aby zbudować prawdziwie muzyczne przetworniki głośnikowe, zdolne do dostarczenia potężnego, dobrze kontrolowanego dźwięku, a jednocześnie wystarczająco czułe, aby przekazać subtelne szczegóły tonalne. PMC posiada ponad trzy dekady doświadczenia w tworzeniu koncepcji, konstruowaniu, testowaniu i obsesyjnym udoskonalaniu przetworników i konstrukcji głośnikowych, zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i konsumenckich. 

Wyżej i szerzej

Obydwie konstrukcje fact.signature bazują na solidnych fundamentach, wykorzystując sprawdzoną kopułkową jednostkę napędową SONOMEX™ w zakresie wysokich tonów. Zapewnia ona wyjątkowo gładką odpowiedź wysokich częstotliwości i stabilny, trójwymiarowy obraz, pozwalając wielu słuchaczom cieszyć się jednolitym, spójnym doświadczeniem muzycznym na rozległym obszarze, zamiast ograniczonego "sweet spot'u" niektórych konkurentów.

 

Wokale, które można dotknąć

W modelu fact.12 signature umiesciliśmy ręcznie wykonany 50-milimetrowy przetwornik średniotonowy dokładając kolejną udaną konstrukcję do długiej historii PMC znakomicie zaprojektowanych przetworników z miękkimi kopułkami. Jest on absolutnie przezroczysty i wykorzystuje elementy konstrukcyjne przetwornika średniotonowego z flagowego modelu fact fenestria, dostarczając ten sam czysty, przewiewny i wypełniający pomieszczenie dźwięk, którego oczekują miłośnicy muzyki na całym świecie.

 

Lekkość i wewnętrzna siła

Wykonane z lekkich, ale super sztywnych włókien naturalnych, przetworniki basowe w fact.8 signature mają siłę do generowania dynamicznego low-end'u w połączeniu z rozdzielczością do reprodukcji najdrobniejszych niuansów muzycznych w zakresie wokali i instrumentów muzycznych. Przetwornik ten może w jednej chwili oddać solidny cios bębna basowego, a następnie obrócić się o 180° aby dostarczyć zapierające dech w piersiach subtelności chóru gospel.

 

Głębokie i potężne

Podwójne przetworniki basowe w modelu fact.12 signature wykorzystują specjalnie zaprojektowany głośnik niskotonowy, opracowany dla oryginalnego modelu fact.12. Dzięki długiemu wyrzutowi, silnemu magnesowi i specjalnie powlekanej membranie z ultralekkiego stopu, konstrukcja ta łączy w sobie dokładność, sztywność i trwałość, wytwarzając energię niskich częstotliwości na poziomie niespotykanym w konkurencyjnych głośnikach o podobnych wymiarach, dzięki bezproblemowo zintegrowanej zaawansowanej linii transmisyjnej (ATL™).

 

Serce konstrukcji

"Żadna inna technologia nie zapewnia tak ogromnego, bogatego, wypełniającego pomieszczenie dźwięku"

Źródłem naturalnego, realistycznego brzmienia PMC jest technologia Advanced Transmission Line (ATL), sprawdzona i doceniona na całym świecie.

ATL™ wykorzystuje energię generowaną przez jednostkę basową w sposób bardziej inteligentny i efektywny niż konstrukcje głośnikowe oparte na skrzyniach portowych lub zamkniętych. W głośnikach ATL™, mocno usztywniona obudowa jest wyłożona wieloma zaprojektowanymi na zamówienie materiałami akustycznymi, które pochłaniają wszystkie częstotliwości, poza najniższymi. Wychodzą one z otworu wentylacyjnego na przedniej ściance, rozszerzając pasmo przenoszenia niskich częstotliwości i tworząc wrażenie znacznie większego głośnika z dodatkową, ultra wysokiej jakości jednostką basową.

ATL™ poprawia coś więcej niż tylko odpowiedź basu; ponieważ niskie tony są czyste i klarowne, nie maskują reszty muzyki. W szczególności wokale są pięknie reprodukowane i ultra żywe.

Głośniki ATL™ oferują jeszcze jedną korzyść. Rozszerzenie basów ATL™ nie zmienia się wraz z poziomem głośności - więc nawet podczas cichego słuchania basy brzmią w sposób zrównoważony i dobrze zdefiniowany.

Wyjątkowe korzyści

- Bardziej szczegółowy i bardziej naturalny dźwięk
- Pełny, bogaty dźwięk przy każdym poziomie głośności
- Głębszy bas dzięki mniejszej obudowie

 

Idealne dopasowanie dla doskonałego dźwięku

Kolumny fact signature rozwiązują skomplikowane problemy jakimi są - różne dźwiękowe akustyki pomieszczeń, rodzaje kabli i sprzętu źródłowego, pozwalając na precyzyjne dostrojenie głośnika po zainstalowaniu go w pomieszczeniu odsłuchowym. Audiofilskie przełączniki, umieszczone na solidnym aluminiowym panelu tylnym, pozwalają na subtelne dostosowanie niskich i wysokich tonów w celu stworzenia idealnej równowagi dźwiękowej na miejscu odsłuchu.

Solidne połączenia

Jeśli zadbałeś już o wysokiej jakości ścieżkę sygnałową na całej drodze od wzmacniacza do głośników, nie będziesz chciał żadnych innych połączeń jak tylko te najlepsze. Naturalnie, gniazda połączeniowe we wszystkich modelach sygnowanych marką Fact są pokryte srebrem dla zapewnienia całkowitej przejrzystości dźwięku i są przystosowane do współpracy z wtykami 4mm lub pikami dla zapewnienia możliwie najczystszego transferu dźwięku.

 

Precyzyjna zwrotnica

Zwrotnica jest podstawowym elementem każdego głośnika wysokiej jakości, dzieląc sygnał audio przychodzący ze wzmacniacza na wiele sygnałów o określonych zakresach częstotliwości, najlepiej nadających się do reprodukcji przez każdy z przetworników głośnika. Obydwa sygnowane modele wyposażone są w wyrafinowane zwrotnice z dokładnymi filtrami zamontowanymi na płytkach z włókna szklanego klasy militarnej, co zapewnia, że tylko idealny zakres częstotliwości jest precyzyjnie kierowany do odpowiedniego przetwornika.

Grube, wykonane z czystej miedzi szyny łączą końcowe komponenty zwrotnicy w celu zoptymalizowania dostarczania sygnału, a te same ręcznie wyselekcjonowane komponenty zastosowane we flagowym modelu fact fenestria zostały użyte w produktach końcowych, po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych testów odsłuchowych. Nawet rozmieszczenie komponentów na płytce zostało starannie obliczone w celu zminimalizowania niepożądanych interferencji w ostatecznym projekcie.

Powiązane produkty:

fact.12 signature White Silk
PMC

fact.12 signature White Silk

Podłogowe kolumny głośnikowe
fact.12 signature Metallic graphite
PMC

fact.12 signature Metallic graphite

Podłogowe kolumny głośnikowe
fact.12 signature Walnut
PMC

fact.12 signature Walnut

Podłogowe kolumny głośnikowe
fact.8 signature White Silk
PMC

fact.8 signature White Silk

Podłogowe kolumny głośnikowe
fact.8 signature Metallic graphite
PMC

fact.8 signature Metallic graphite

Podłogowe kolumny głośnikowe
fact.8 signature Walnut
PMC

fact.8 signature Walnut

Podłogowe kolumny głośnikowe