TEST: Opera Prima “Rekomendacja” na “HiFi Class”

07-12-2020

Na portal HiFi Classl, znajduje się bardzo dobry test monitorów firmy Opera Loudspeakers modelu Prima. Monitory zdobyły wyróżnienie „Rekomendacja”.

„…w utworach Larsa Danielssona drobniutkie dźwięki, których jest w tej muzyce dużo, wybrzmiały precyzyjnie, wręcz namacalnie, z mocno zaakcentowanym położeniem w przestrzeni. W tym miejscu muszę dodać, że te monitory potrafią bez większego wysiłku pokazać pełną scenę dźwiękową z rzetelnie odwzorowaną lokalizacją poszczególnych źródeł pozornych.”

 

 

„Bas generowany przez te monitory, swoim rozciągnięciem, jak i zdolnością do zapuszczania się w niższe rejony, nie ustępuje zbytnio temu, co potrafią zaprezentować nawet dużo większe konstrukcje podłogowe. Przy czym trzeba zaznaczyć, że zakres niskich tonów jest konturowy i sprawnie reagujący na zmiany rytmiki. Lekka, sztywna, aluminiowa membrana ochoczo zabiera się do pracy, gdy musi odtworzyć brzmienie np. kontrabasu.”

„Wokal Freddy'ego Cole'a został pokazany przez Opera Prima bardzo neutralnie, lekko i bez nadmiernego wypełnienia, podbarwienia czy wygładzenia jego naturalnej chropowatości. Taki przekaz bardzo mi przypadł do gustu, bo Primy zachowały się jak rasowe monitory, stawiające przede wszystkim na studyjne pokazanie pełnej muzycznej treści, tak jak została ona zrealizowana podczas sesji nagraniowej. Te kolumny nie bawią się w upiększanie muzycznej rzeczywistości. Oferują bezpośredni, może czasem mniej atrakcyjny w odbiorze, ale za to rzetelny, bliższy prawdzie przekaz.” 

 

TEST Opera Prima na HiFi Class

 

Powiązane produkty:

OPERA PRIMA Black
Opera loudspeakers

OPERA PRIMA Black

8 299,00 zł
OPERA PRIMA Cherry
Opera loudspeakers

OPERA PRIMA Cherry

8 299,00 zł
OPERA PRIMA Mahogany
Opera loudspeakers

OPERA PRIMA Mahogany

8 299,00 zł