TEST: Kiseki Blue NS i Kiseki PurpleHeart na highfidelity.pl

11-02-2021

 

O Kiseki Blue NS:

 

“Blue tworzy ogromną scenę, na której rysuje całkiem ostrą kreską trójwymiarowe obrazy instrumentów realistycznej wielkości. Czuje się ogromną ilość powietrza, swobodę z jaką muzyka płynie w stronę uszu słuchacza, czuje się jak każdy instrument „oddycha”, korzysta z przestrzeni wokół niego.:

„Kiseki pięknie oddawało barwę, fakturę, umożliwiało zachwycanie się wybrzmieniami instrumentów akustycznych, precyzyjnie układało wszystkie elementy w przestrzeni.”

 

 

O Kiseki PurpleHeart:

 

„…wybrzmienia serwowane przez Purple Heart i niezwykle realistyczny udział pudła rezonansowego (w przypadku kontrabasu, gitary, ale i fortepianu) wywoływały u mnie dreszcze – tak prawdziwe, tak namacalne były instrumenty pięknie pokazane przede mną. Również i dynamika, zwłaszcza ta na poziomie mikro, z dobrej w wydaniu Blue awansowała na imponującą w wydaniu wyższego modelu.”

 

„Każde szarpnięcie struny miało odpowiednią szybkość, sprężystość i moc, słychać było palce dotykające strun, a to delikatnie je gładzące, a to szarpiące z dużą mocą. Potem te fantastycznie zarejestrowane wybrzmienia wzmacniane, przedłużane w wibrującym ogromnym pudle rezonansowym – coś pięknego!”

 

„Równie silne emocje Purpurowe Serce serwowało mi przy każdej płycie z dobrze nagranym wokalem. Etta James była prawdziwym wulkanem energii, Louis Armstrong zachrypniętą oazą spokoju, a Eva Cassidy nostalgiczną, jakby nieco nieobecną dostarczycielką wielce emocjonalnych przeżyć.”

 

„Kiseki Purple Heart trafia na moją prywatną listę marzeń…„

 

Marek Dyba

 

 

 

Czytaj cały test »

 

Powiązane produkty:

Kiseki Blue N.S.
Kiseki

Kiseki Blue N.S.

Wkładka gramofonowa
Kiseki Purple Heart N.S. LB
Kiseki

Kiseki Purple Heart N.S. LB

Wkładka gramofonowa
Kiseki Purple Heart N.S. SB
Kiseki

Kiseki Purple Heart N.S. SB

Wkładka gramofonowa