DUAL - kultowe gramofony w dystrybucji E.I.C. Sp. z o.o.

02-04-2021

Z wielką przyjemnością chcemy zakomunikować, że firma DUAL specjalizująca się w produkcji gramofonów, jest dystrybuowana na terenie Polski przez firmę E.I.C. Sp. z o.o.

Aktualnie w ofercie znajdują się dwa modele CS 418 w cenie 2299,- i CS 518 w cenie 2999,-. Oba modele mają napęd paskowy, CS 518 wyposażony jest w kardanowe zawieszenie ramienia. W obu modelach znajduje się, skalibrowana fabrycznie, wkładka gramofonowa Orftofon 2M Red. W połowie maja pojawić się ma model CS 618.  

Historia marki Dual:

Początki firmy można datować na rok 1907, kiedy to bracia Christian i Joseph Steidinger rozpoczęli produkcję zegarków i części do gramofonów. Po dziesięciu latach firma Gebrüder Steidinger (Steidinger Bros.) przyjęła nazwę Dual i rozpoczęła produkcję zasilaczy pozwalających na pracę gramofonów przy wykorzystaniu sieci elektrycznej.

Wkrótce potem Dual zaczął produkować własne gramofony. Po II wojnie światowej Dual stał się największym producentem gramofonów w Europie, zatrudniając ponad 3000 pracowników w kilku fabrykach.

Dzisiaj po wielu perypetiach firma DUAL jest znowu w niemieckich rękach. Jako producent gramofonów odradza się i oferuje całkowicie nowe produkty. Ich zadaniem jest odbudowa renomy firmy i stworzenia warunków do dalszego rozwoju.

Powiązane produkty:

CS 418
Dual

CS 418

Manualny gramofon hi-fi
CS 518
Dual

CS 518

Manualny gramofon hi-fi