CYRUS AUDIO produkty z serii XR

07-12-2020

 

Cyrus Audio wprowadza na rynek produkty nowej generacji Hi-Fi wchodzące w skład serii „XR”.

Sześć nowych produktów pokazuje zaangażowanie Cyrusa w tworzenie urządzeń oferujących: moc, wydajność i reprodukcję dźwięku na najwyższym światowym poziomie.

Cyrus Audio, brytyjski producent znany z projektowania i produkcji wysokiej jakości wzmacniaczy Hi-Fi, przetworników cyfrowo-analogowych i odtwarzaczy CD, z dumą przedstawia swoją nową serię „XR”, która skierowana jest do najbardziej wymagających entuzjastów audio.

W momencie premiery obejmuje ona 6 zupełnie nowych urządzeń, w tym 2 wzmacniacze zintegrowane z przetwornikami cyfrowo-analogowymi (i9-XR i i7-XR), przedwzmacniacz (Pre-XR), 2 odtwarzacze CD (transport CDt-XR i odtwarzacz zintegrowany CDi-XR) i dodatkowy zasilacz (PSU-XR). Zbudowana w oparciu prowadzonych przez ponad dekadę badań, seria „XR” przenosi produkty firmy Cyrus na zupełnie nowy poziom wyrafinowania, jakości i możliwości funkcjonalnych.

Cyrus ma prawie czterdzieści lat doświadczenia w tworzeniu nagradzanych na całym świecie produktów, projektowanych i montowanych w całości we własnym zakładach Cyrus’a. Od samego początku misją firmy było połączenie najnowszej technologii z wysublimowaną inżynierią, co pozwoliło tworzyć jej elementy audio zapewaniające wspaniałe, przepełnione emocjami doznania muzyczne.

Dogłębne rozumienie technologii przetwarzania cyfrowo/analogowego, czy ważności stosowania dodatkowych zasilaczy, a także niedawno zaktualizowane procesy produkcyjne i dostępność komponentów najwyższej jakości, doprowadziło do fundamentalnej zmiany w podejściu projektowym – czego wynikiem jest powstanie serii „XR”.

Seria „XR”, jest wierna filozofii Cyrusa i zapewnia niezwykłe korzyści w zakresie jakości odtwarzanego dźwięku. Znacznie zwiększony zakres dynamiki, pozwala przebić się słuchaczowi przez każdą warstwę prezentacji i każdy niuans muzyki. Klarowność i szczegółowość serii XR sprawią, że słuchacz będzie chciał jeszcze raz posłuchać utworów słyszanych wcześniej tysiące razy.

 

„XR” postęp w projektowaniu i technologii

 

Technologia DAC:                                       https://youtu.be/iuq4k60K8Fs

Zasilacze zewnętrzne:                                 https://youtu.be/jRGgXF7-BSE  

Elementy / ścieżka sygnałowa:                    https://youtu.be/TDXMbiKKBjM  

Ulepszony interfejs użytkownika:                 https://youtu.be/-oPUEC1Dg-c

 

 

W przypadku serii „XR” inżynierowie Cyrusa mogli swobodnie wybierać komponenty bez zwracania uwagi na koszty, kierując się tylko ich efektywnością, wydajnością i jakością. Księgowi zapewne byli przerażeni, ale bezkompromisowa jakość produktów z serii „XR” mówi sama za siebie. Inżynierowie projektując produkty od podstaw, uzyskali poprzez: ulepszenie obwodów zasilacza, optymalizację przetwornika cyfrowo-analogowego, dobór odpowiednich komponentów, topologię obwodów, znaczną poprawę w zakresie redukcji szumów.

Jednym z głównych powodów stojących za stworzeniem nowej serii XR była właśnie redukcja zakłóceń i szumów. Podjęto ogromne wysiłki, aby zabezpieczyć i odizolować ścieżkę sygnału od potencjalnych ich źródeł. Kolejnym istotnym obszarem zainteresowania inżynierów było przeprojektowanie zasilaczy, tak by były bardziej niezawodne, charakteryzowały się wysoką wydajnością i czystością dostarczanego prądu co osiągnięto wykorzystując tylko najlepszych komponenty. Ostatni, ale z pewnością nie mniej ważny obszar, to kluczowy w wielu przypadkach, przetwornik cyfrowo-analogowy, który musi rekonstruować sygnały analogowe z niesamowitą dokładnością i precyzją.

Oczywiście seria „XR” zawiera również zmiany estetyczne i ergonomiczne. Wszystkie produkty z nowej serii „XR” pokryte są nowym lakierem „Phantom Black”, wprowadzonym specjalnie dla serii XR. Ale jeśli martwisz się, że nie będą współgrały wizualnie z Twoimi istniejącymi produktami Cyrus, nie martw się. Kolor jest zgodny z istniejącą gamą. Przyciski sterujące zostały zmienione na dotykowe z dźwiękowym potwierdzeniem. Nowy interfejs użytkownika zawiera również ekran LCD o wyższej rozdzielczości i pewnie działający obrotowy kursor którym można poruszać się po menu.

 

PRODUKTY serii „XR”

 

Wzmacniacze:  https://youtu.be/8eGLorI3Bs8 

 

 

Nowo zaprojektowane wzmacniacze i9-XR i i7-XR są wyposażone w przekaźnikowe przełączniki wejść i diody Schottky'ego. Zwiększona wydajność wygenerowała znacznie większą moc impulsową, poprawiając zdolność wzmacniacza do dokładnego śledzenia sygnału muzycznego i gwarantując wyraźnie niższy poziomów generowanych zniekształceń. Nową kluczową funkcją, którą Cyrus wprowadził do wzmacniaczy serii „XR”, są różne rodzaje filtrów DAC, które wybierane mogą być przez użytkownika. Filtry te można łatwo zmienić z panelu frontowego lub za pomocą pilota z pozycji odsłuchowej.

 

- I7-XR wytwarza 2 x 52 waty na kanał i posiada dynamikę 101 dB.

- I9-XR ma więcej mocy 2 x 91 watów na kanał i posiada dynamikę 104 dB.

 

Oba wzmacniacze są wyposażone w: 4 wejścia analogowe  i 5 wejść cyfrowych (2 optyczne, 2 koncentryczne, 1 USB), nowy port do aktualizacji oprogramowania oraz wyjścia analogowe o stałym i regulowanym poziomie, a także posiadają tradycyjnie podwójne wyjścia głośnikowe.

 

 

Przedwzmacniacz: https://youtu.be/jUtXcS0QoLw 

 

 

Pre-XR wykorzystuje całkowicie nową konstrukcję zasilacza z kondensatorami o dużej pojemności, dzięki czemu jest niezwykle stabilny i mocny. Transformator to również nowy niestandardowy projekt. Wynikiem tego jest wysoka dynamika na poziomie 110 dB.

Pre-XR reprezentuje ogromną poprawę w stosunku do istniejącego high-endowego przedwzmacniacza Cyrusa, DAC XP. Oferuje zwiększony zakres dynamiki i szersze pasmo przenoszenia, co umożliwia swobodną obsługę plików do 32-bit / 768k, a także gęstych plików DSD.

 

 

Odtwarzacze CD: https://youtu.be/12gRvnNSNfk 

 

 

 

Oba nowe odtwarzacze CD z serii „XR”, CDt-XR i CDi-XR, posiadają zmodyfikowany układ zasilania i nowe zaprojektowane specjalnie dla serii transformatory, dzięki czemu ich wiodący w swojej klasie silnik SE CD jest jeszcze cichszy niż wcześniej.

CDt-XR i CDi-XR różnią się od siebie tym, że ten ostatni ma dodatkowy mikroprocesor. Jeden układ obsługuje cały interfejs użytkownika i zarządzanie dekodowaniem, a drugi jest przeznaczony do obsługi silnika SE. Zapobiega to przerywaniu ważnych informacji pozyskiwanych podczas odczytu przez procesor proszony o wykonanie równolegle innych czynności.

Moduł ładujący płytę jest również nowy i posiada lepsze właściwości niż ten stosowany w poprzednich modelach. Istnieje również obwód reclokingu, pozwalający zredukować znacznie poziom jitter’a w sygnale cyfrowym. W zakresie układu płytek, tak w sekcji DAC jak i w całym odtwarzaczu CD zostały zastosowane zasady przepływu i powrotu sygnału. Inne ulepszenia to nowe stopnie filtrów D/A i przetwornik cyfrowo-analogowy QXR drugiej generacji, specjalnie zoptymalizowany do przetwarzania sygnału CD (PCM - 16 bitów 44,1 kHz). Wreszcie, oba urządzenia mogą zostać wsparte przez zewnętrzny zasilacz PSU-XR.

 

 

Zasilacz: https://youtu.be/Ri26g6f74_0 

 

 

Podobnie jak Afrika Bambaataa szukała idealnego beatu, Cyrus szukał idealnego zasilacza od 1987 roku, kiedy to po raz pierwszy wypuścił na rynek PSX, prekursora klasycznego PSX R2. Trzydzieści trzy lata później w urządzeniu PSU-XR oferuje prawdziwie inteligentny zasilacz z wbudowanym mikroprocesorem. Jest on również niewiarygodnie elastyczny, dodając znaczących korzyści w zakresie jakości dźwięku każdemu systemowi Hi-Fi.

Mikroprocesor komunikuje się z produktem głównym, aby odczytać dokładne wymagania dotyczące dodatkowego zasilania. PSU-XR może zasilać do trzech oddzielnych obwodów w każdym produkcie głównym, zachowując precyzyjnie wymagania dotyczące mocy (aby zapewnić precyzyjne dopasowanie do dowolnego urządzenia, napięcie wyjściowe regulowane jest cyfrowo w 256 krokach).

Jak we wszystkich produktach serii XR, solidne zasilacze przełączane przekaźnikowo zapewniają wyjątkową stabilność napięcia nawet przy ekstremalnych obciążeniach.

Sam zasilacz w PSU-XR jest możliwie jak najbardziej odizolowany od szumów generowanych przez inne urządzenia. Zapobiega to przed zainfekowaniem zakłóceniami sygnału muzycznego. PSU-XR może dostarczyć o 60% więcej mocy niż PSXR-2 - a dzięki przemyślanej konstrukcji jest o 50% bardziej wydajny.

Ten inteligentny audiofilski zasilacz zapewnia wyjątkowo płynne i stabilne zasilanie prądem stałym. Dzięki temu PSX-R pomaga współpracującym komponentom osiągnąć ich pełny potencjał.