TEST: BAT VK-3000SE - „REKOMENDACJA” - na "hificlass"

24-08-2020

W tegorocznym ósmym numerze internetowego miesięcznika „hificlass”, znajduje się bardzo przychylny test zintegrowanego wzmacniacza hybrydowego firmy BAT modelu VK-3000SE. Za „brzmienie o nieograniczonej rezerwie w kontekście oddawanej mocy, swobodnej dynamice i perfekcyjnie kontrolowanym, potężnym basem” a także za „znakomity przedwzmacniacz Phono” wzmacniacz VK-3000SE uzyskał rekomendację redakcji.

 

 

 

„W przypadku tej potężnej amerykańskiej integry hybrydowej, w przestrzeni muzycznej wszystko dzieje się bez parcia i przymusu, a każdy dźwięk odtwarzany jest wręcz z niewiarygodną swobodą. Nie ma znaczenia czy będzie się to odbywało w skali mikro czy makro, ale możemy być pewni, że VK-3000SE zawsze wyczuwalna będzie duża rezerwa mocy i to niezależnie od gatunku czy zagęszczenia.

W stosunkowo lekkich i delikatnych dźwiękach z albumu „Libera Me” Larsa Danielssona, z wielką precyzją pokazywał pełną fakturę muzyczną, prześwietlając  ją niczym rentgen. Jednocześnie każdy, nawet najdrobniejszy dźwięk wykończony był z gracją i finezją jakiej można oczekiwać po wyrafinowanym wzmacniaczu a nie muskularnym tranzystorze.

VK-3000SE urzekł nie właśnie tą „lampową” finezją grania i umiejętnością wnikania w muzykę pozwalając zaistnieć poszczególnym dźwiękom pokazując je od tej piękniejszej, ale też technicznej strony.”

„W przypadku tego wzmacniacza (VK-3000SE) producent bardzo zgrabnie połączył dwa brzmieniowe światy różniące się technologią i sposobem wzmacniania sygnału. Generalnie połączono tu magię z potęgą i niespożytą energią tranzystorów.

Jak jednak te technikalia wpływają na jakość dźwięku?...Dźwięk trąbki Wyntona Marsalisa został odtworzony przy zachowani pełnej rozdzielczości z charakterystycznym blaskiem i ciepłem tego instrumentu. Naturalne brzmienie tego instrumentu to nie wszystko, gdyż za sprawą tego wzmacniacza (VK-3000SE) jak na dłoni widoczne były jego kontury rysowane w przestrzeni. W tym przypadku producent tego wzmacniacza wykorzystał do maksimum możliwości drzemiące w lampach 6H30N-EB marki Sovtek, aplikując je bardzo starannie i zapewniają właściwie dobrany tor zasilający.

Średnie tony są otwarte oraz barwne o wielkiej swobodzie dynamicznej i jednocześnie takiej lampowej miękkości w pokazaniu konturów konkretnych instrumentów. Natomiast w zakresie niskich tonów VK-3000SE popisuje się perfekcyjną kontrolą przy imponującym zasięgu”

„Moją uwagę zwróciła góra pasma w wykonaniu VK-3000SE, która nie jest zupełnie tranzystorowa. To takie naturalne a jednocześnie detaliczne granie, barwne i pełne emocji, a więc bardzo zbliżone do lampy.”           

        

Więcej w pełnym teście VK-3000SE

Powiązane produkty:

VK-3000SE Black
Balanced Audio Technology

VK-3000SE Black

Wzmacniacz zintegrowany
39 000,00 zł
VK-3000SE Silver
Balanced Audio Technology

VK-3000SE Silver

Wzmacniacz zintegrowany
39 000,00 zł