Audio Physic Cardeas – sekcja basowa

03-02-2021

Z utęsknieniem czekamy na fizyczne wprowadzenie na rynek najnowszej topowej kolumny głośnikowej firmy Audio Physic modelu Cardeas.  

Patrząc na jego ekskluzywny wygląd zewnętrzny intrygował nas sposób realizacji i konfiguracji sekcji niskotonowej. Zgodnie z opisem zastosowanych technologii kolumny wykorzystują „Push-Push Configuration” czyli dwa głośniki niskotonowe umieszczone po przeciwnych stronach obudowy i połączone tak by pracowały w zgodnej fazie, a równocześnie sekcja basowa jest „Invisible” – co akurat zauważamy na zdjęciach nie odnajdując na nich wooferów. Gdzie więc ukryły się w jednej kolumnie dwa głośniki niskotonowe?

Ze strony Audio Physic przyszło rozwiązanie zagadki. Dzięki niewielkiej głębokości dużych głośników niskotonowych (średnica 280mm / głębokość 76 mm) wykorzystujących podwójne zawieszenie i układ magnetyczny umieszczony wewnątrz cewki, udało się konstruktorowi firmy Manfredowi Distertich, niemal upchnąć je w dodatkowej obudowie, która została umieszczona wewnątrz głównej obudowy kolumny. Dzięki temu powstała niewidoczna, ale niezwykle mocna i efektywna sekcja basowa, wzmacniająca mechanicznie konstrukcję kolumny, która łączyć się będzie z otoczeniem przez otwór w podłodze obudowy i szczelinę między ścianką frontową a szkłem.

Czekamy na odsłuchy tak zaawansowanej konstrukcji.  

 

Szczegóły na zdjęciach.