Aurum A10S Black

Wzmacniacz sieciowy dual mono
  • Cena netto: 10 974,80 zł / szt. 13 499,00 zł / szt.

Hanowerski Aurum wprowadza do swojej oferty najwyższej klasy stereofoniczny wzmacniacz dual mono z dostępem do sieci internetowej, model A10S. Urządzenie jest ręcznie montowane w Niemczech. Obwody zajmujące się przetwarzaniem cyfrowo-analogowym i wzmacnianiem sygnału analogowego, oparte są na stosowanych w doskonale przyjętym przez rynek zintegrowanym wzmacniaczu high-end modelu A8. Słuchanie muzyki jest więc wielką przyjemnością, a w modelu A10S, użytkownik dostaje dodatkowo dostęp do plików muzycznych udostępnionych w sieci, a także do portali muzycznych dostępnych w internecie.

Aurum A10S zbudowany jest jako konstrukcja dual mono. Rozdzielone są wszystkie odpowiedzialne za dźwięk bloki wzmacniacza, poczynając od separowanego dla poszczególnych kanałów audio zasilacza, po przez wzmacniacz napięciowy, aż na stopniach końcowych, zbudowanych w klasie A/B, kończąc. Wszystkie sekcje wzmacniacza są od siebie oddzielone co pozwala im pracować bez żadnych wzajemnych zakłóceń. Moduły cyfrowe i analogowe zasilane są z oddzielnych zasilaczy. Podobnie obwody zasilające wzmacniacz w trybie standby są separowane od pozostałych. W zasilaczu filtrowane są zakłócenia pochodzące z sieci energetycznej i zakłócenia generowane przez urządzenia domowe.

W obwodzie przełączania wejść zastosowano hermetyczne przekaźniki wyposażone w solidne pozłacane wtyki, co zapewnia długotrwałą bezawaryjną pracę. W obwodach wejściowych, dla zachowania szerokiego pasma przenoszenia i wysokiej dynamiki, pracują wzmacniacze operacyjne BI-FET pochodzące od Analog Devices. W torze sygnałowym zastosowano: krótkie ścieżki sygnałowe, kondensatory z folii polipropylenowej produkowane w Niemczech, no i oczywiście montaż powierzchniowy.

Regulacja głośności (tłumienia) odbywa się ekstremalnie precyzyjnie jak w studio w krokach co 1 dB z precyzyjnym zsynchronizowaniem regulacji w obu kanałach.
Wzmacniacz sieciowy A10S posiada: Wi-Fi (802.11 b/g/n), Ethernet 10/100 Mbit/s - łącze LAN RJ45. Współpracuje z serwisami: TIDAL, Airable, Airable Podcast. Wzmacniacz i serwisy mogą być sterowane z darmowej nowej aplikacji AURUM (Android / iOS). Wspiera pliki muzyczne w formatach: MP3, AAC, WAV, Flac, WMA, LPCM, ALAC. Na tylnym panelu znajduje się wejście USB obsługujące flash memory.

Aurum A10S wyposażony jest w: wejścia cyfrowe – optyczne i koaksjalne, wejścia analogowe niezbalansowane RCA (3) i zbalansowane XLR (1), wyjście analogowe Pre OUT. Do sterowania całością systemu (jako opcja) przewidziany jest aluminiowy pilot zdalnego sterowania RC-III.

 

 

Output power to 8 ohms: 100W
Output power to 4 ohms: 180W
Input sensitivity for 1W: -16.3 dBV to 8 ohms
Frequency response: 1Hz-110kHz(-3dB)
Harmonic distortions: <0.02%
Noise-voltage gap: 75 dB unaffected
Power supply: 115V / 230V switchable
Standby connection: <0.35W
Tone control: ± 15 dB 20Hz/20kHz
Inputs: 1x coax SPDIF, 1x USB, 2x opt. Toslink, 3 pairs of Cinch, XLR
Outputs: RCA-Preout
Headphones outputs: 6,3 mm
Balance over FB: ± 6 dB
Size (w x h x d) in cm: 45,3 x 13 x 34,5 cm
Weight in kg: 13,30 kg