Classic 25 Walnut

Podłogowe kolumny głośnikowe

 

Aspiracją AUDIO PHYSIC zawsze było oferowanie klientom najlepszych możliwych i najbardziej autentycznych doświadczeń muzycznych w ramach każdego gustu muzycznego oraz w każdym przedziale cenowym. W tym dążeniu osiągnęliśmy kolejny ważny kamień milowy z nowymi kolumnami Classic 22 i Classic 25. Łączą one w sobie tradycyjne zalety konstrukcji głośników z innowacyjnymi technologiami AUDIO PHYSIC i wyglądem klasycznej elegancji.

Wyszukana obudowa CLASSIC 22 wykonana jest z litej płyty MDF pokrytej okleiną z prawdziwego drewna i posiada liczne wewnętrzne struktury usztywniające, co skutkuje w efekcie bardzo sztywną konstrukcją. Głośnik wysokotonowy i średniotonowy dzielą większość dostępnej objętości wewnątrz obudowy, w której ukryty jest dodatkowy głośnik niskotonowy z własną, szczelnie zamkniętą przestrzenią, całkowicie niewidoczną z zewnątrz. W porównaniu do poprzednika, udanego modelu CLASSIC 20, głośnik niskotonowy zwiększył swoje rozmiary i mierzy teraz 8 cali średnicy, zapewniając znaczącą poprawę w zakresie niskich tonów. W dolnej części obudowy umieszczono otwór bass-reflex, otwierający się w kierunku cokołu głośnika, a więc jest również niewidoczny. Wypełnienia z zaawansowanej technologicznie pianki ceramicznej umieszczone przed otworem zapobiegają niepożądanym odgłosom dudnienia, typowym dla innych konstrukcji bass-reflex.

Wszystkie pozostałe przetworniki reprezentują najnowocześniejszą technikę zastosowaną w kolumnach linii CLASSIC. Przetwornik średniotonowy wykorzystuje unikalną konstrukcję AUDIO PHYSIC Dual Basket Design, membranę wykonaną z włókna szklanego oraz Phase Plug zamontowany bezpośrednio na silniku magnetycznym, aby pomóc w zarządzaniu ciepłem wewnątrz przetwornika. Dbałość o szczegóły, z jaką wykonano ten przetwornik jest szczególnie ważna, ponieważ ludzkie ucho jest bardzo wrażliwe w zakresie częstotliwości przez niego pokrywanych, ponieważ ten zakres odpowiada za czytelność ludzkiej mowy. Czystość i naturalność brzmienia tej jednostki napędowej są bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym.

Silnik magnetyczny głośnika wysokotonowego w Classic 22 jest również misternie wentylowany, dzięki czemu miękka kopułka wykonana przez niemiecką firmę specjalistyczną zawsze znajduje idealne warunki pracy, nawet przy dużym obciążeniu. Dzięki mocnemu silnikowi i niskiemu rezonansowi własnemu, głośnik wysokotonowy osiąga wzorową integralność sygnału daleko poza zakresem słyszalności. Niewielki element otaczający właściwą kopułkę zapewnia płynne przejście między średnimi i wysokimi częstotliwościami. Dzięki temu nawet poza tak zwanym sweet spotem będziesz mógł cieszyć się relaksującymi doznaniami muzycznymi.

Pomimo, że linia Classic jest podstawową linią AUDIO PHYSIC'a, głośniki te budowane są z taką samą dbałością o szczegóły, jaką w modelach z linii REFERENCE. Na przykład, przetworniki w Classic 22 nie są przykręcone bezpośrednio do obudowy, zamiast tego są zamontowane za pomocą neoprenowych kołków, aby uniknąć przenoszenia mikrodrgań z przetwornika na obudowę i odwrotnie. Ponadto, solidny aluminiowy terminal z tyłu wyposażony jest w zaawansowane zaciski biegunowe z doskonałej linii produktów nextgen™ firmy WBT. Szeroko zakrojone testy odsłuchowe wykazały, że zaciski te, produkowane przez wiodącą w branży niemiecką firmę, są znacznie lepsze sonicznie od produktów konkurencyjnych.

 

Cechy

 

Dual Basket Design Unikalna konstrukcja DUAL BASKET firmy AUDIO PHYSIC jest prawdziwą przełomową innowacją i najważniejszą częścią technologii HHCM-III. Zamiast tradycyjnego pojedynczego kosza, nasz HHCM-III posiada dwa oddzielne kosze, które zapobiegają i tłumią niepożądane wibracje już u źródła ich powstawania.

Niewidzialny Subwoofer Niektóre z naszych głośników wyposażone są w wewnętrzny głośnik niskotonowy wewnątrz obudowy, który zapewnia tak samo głęboki bas i impakt jak dodatkowy subwoofer, bez konieczności jego ekspozycji.

 

VCF - opcjonalnie nóżki antywibracyjne Najlepsze nóżki do naszych - i nie tylko - głośników. VCF zapewniają znaczną poprawę jakości dźwięku poprzez redukcję przenoszenia niepożądanych wibracji, jednocześnie chroniąc delikatne powierzchnie. Dostępne również jako VCF Component dla separatorów Hi-Fi oraz jako VCF Cable Supports.

3-drożna konstrukcjaKolumna 3-drożna posiada trzy różne przetworniki, które współdzielą reprodukcję całego zakresu częstotliwości. Jeden lub więcej głośników niskotonowych, głośnik średniotonowy i głośnik wysokotonowy. Zazwyczaj częstotliwość zwrotnicy pomiędzy niskimi i średnimi częstotliwościami jest ustawiona pomiędzy 150Hz a 300Hz, oraz pomiędzy 2,000Hz a 3,000Hz pomiędzy przetwornikiem średniotonowym a wysokotonowym.

PARAMETRY PODSTAWOWE
Skuteczność 89 dB
Zalecana moc wzmacniacza 20-120 W
Impedancja 4Ω
Pasmo przenoszenia 34 Hz - 30 kHz
SPECYFIKACJA
Wymiary (S x W x G) 170 x 1050 x 290 mm
Waga 22 kg